Posted on

Woda srebrna – czym jest i jak ją zrobić samemu w domu?

Woda srebrna jest szeroko stosowana w branży kosmetycznej. Wszystko dzięki jej właściwościom pielęgnacyjnym i bakteriobójczym. Czy jest ona osiągalna dla zwykłego śmiertelnika? Jak najbardziej – można ją wytwarzać samemu. Dowiedz się więcej o wodzie srebrnej, czytając nasz poniższy artykuł. 

Woda srebrna – czym jest?

Woda srebrna to występująca w wodzie zawiesina nanocząsteczek srebra. Woda srebrna jest również czasem nazywana roztworem koloidalnym. Wodę srebrną z łatwością można samemu otrzymać w domu za pomocą jonizatora. Takie urządzenia są dostępne w sklepach tj. Media Sklep. Woda posiadająca jony srebra ma właściwości wirusobójcze oraz antybakteryjne. Z tego względu jest ona szeroko stosowana w branży kosmetycznej. Warto również dodać, że taka woda jest używana do procesów uzdatniania wody. Ten fakt najlepiej potwierdza właściwości srebrnej wody. W roztwór ze srebrem są również wyposażane urządzenia, które uzdatniają wodę. Co ciekawe, takie urządzenia wtedy mają lepszą skuteczność niż te wyposażone w chlor. Swoje właściwości oraz skuteczność, srebro zawdzięcza swoim rozmiarom. Cząsteczki tego pierwiastka są mniejsze od bakterii oraz wirusów. Dzięki temu z łatwością wchodzą do wnętrza zarazków, blokują ich działalności, a następnie je niszczą. 

Woda srebrna – zastosowanie

Cząsteczki srebra zawsze mają jednakowe działanie. Jednakże dynamika działania oraz skuteczność zależy od ilości samego roztworu. Specjaliści szacują, że ludzki organizm dziennie potrzebuje do 0,08 mg srebra. Potwierdzają oni również, że systematyczne dostarczanie srebra poprawia wydolność organizmu oraz eliminuje chroniczne zmęczenie. Na świecie srebro jest powszechnie stosowane w kosmetologii oraz zabiegach mających na celu pielęgnacje ciała. 

Woda srebrna – wytwarzanie za pomocą jonizatora

Wodę srebrną można kupić w aptece lub zrobić ją samemu na przykład za pomocą jonizatora zakupionego w Media Sklep. Do wytworzenia wody srebrnej potrzeba jedynie wody alkalicznej lub o odczynie neutralnym.