Posted on

Opakowania z tektury – produkty powszechnie stosowane

Opakowania z tektury to produkty, które pomagają nam w rozwiązywaniu wielu problemów każdego dnia. Pudła te służą nie tylko do ochrony produktów podczas transportu, ale mają również wiele innych zastosowań. Ich produkcja w ostatnim czasie uległa pewnym zmianom, dzięki czemu jej przebieg nie obciąża środowiska naturalnego. Jeśli interesuje Cię proces produkcji oraz wykorzystanie powstałych w halach produkcyjnych opakowań kartonowych przeczytaj poniższy artykuł. 

Opakowania z tektury – rodzaje tektury

Opakowania produkowane w halach produkcyjnych najczęściej opierają się na wytrzymałej tekturze falistej. Produkty takie jak pudła klapowe, koperty wysyłkowe, a nawet standy reklamowe producent oparł również na materiale takim jak tektura falista, ponieważ jest to materiał wręcz doskonały. Dlaczego? Otóż tektura falista to przede wszystkim materiał w stu procentach biodegradowalny, a jego produkcja nie oddziałuje negatywnie na zniszczone już środowisko, które otacza każdego dnia naszego życia. Dodatkowo dzięki formie, którą przyjmuje podczas produkcji jest ona niezwykle wytrzymała na różnego rodzaju uszkodzenia, które niestety mogą się pojawić podczas transportu opakowania. Istnieje kilka rodzajów tektury falistej, które wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia codziennego, a mowa o rodzajach takich jak:

  • tektura falista dwuwarstwowa – zbudowana z warstwy gładkiej oraz warstwy falistej, wykorzystywana przede wszystkim przez firmy kurierskie oraz w celu przechowania produktów w halach magazynowych, 
  • tektura falista trzywarstwowa – składa się z dwóch warstw tektury gładkiej oraz warstwy tektury falistej, w zależności od grubości (wysokości) zastosowanej fali możemy wyróżnić tekturę klasy B,C i E, ten rodzaj wykorzystywany jest do produkcji ochronnych przekładek w celu zabezpieczenia materiałów wykonanych ze szkła, ceramiki czy porcelany podczas transportu, ozdobne pudełka np. na wino, koperty wysyłkowe, a nawet akcesoria biurowe takie jak teczki na dokumenty, 
  • tektura falista pięciowarstwowa oraz tektura falista siedmiowarstwowa – przeznaczona do transportu produktów, które nie przenoszą własnego ciężaru.