6 Czerwiec, imieniny obchodzi: Dominika, Laura, Norbert         
 
 
 
Sakramenty Święte
Msze Św. i Nabożeństwa
Kancelaria Parafialna
Modlitwy
Koronka do Miłosierdzia Bożego
Rachunek Sumienia
Stolica Apostolska
Jan Paweł II
zobacz mapę
OGŁOSZENIA DUSZPASTERTSKIE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE - 24 maja 2020

 

 

 

 1. Dzisiaj dodatkowe msze św. w kościele 13,30, 18,00 a także 20,30 – jak w okresie wakacji; zachęcamy by zachowując przepisy sanitarne powoli powracać do osobistego udziału w liturgii; aktualnie w kościele może przebywać jednocześnie większa liczba osób – a zatem na pewno na codziennej mszy św.nie zabraknie dla nikogo miejsca.

 2. Dzisiaj dzień szczególnej łączności i modlitwy za Kościół w Chinach przez wstawiennictwo NMPanny Wspomożycielki Wiernych.

 3. W sobotę w pelplińskiej katedrze święcenia kapłańskie 9 diakonów – prosimy o modlitwę w ich intencji i o nowe powołania; księży neoprezbiterów gościć będziemy w dniu Matki Kościoła w poniedziałek 1 czerwca.

 4. W obliczu epidemii coronavirusa, apelujemy o przestrzeganie zasad higieny i bezpieczeństwa sanitarnego (noszenie maseczek, zachowanie odległości, dezynfekcji dłoni) oraz o ufną modlitwę do Bożej Opatrzności o oddalenie klęski zarazy.

 5. Zapraszamy wszystkich - wspólnie całymi rodzinami, do udziału w nabożeństwach majowych, które łączymy z wieczornym transmitowanym różańcem o godz. 20,30 – kościół jest otwarty na czas różańca.

 6. W tygodniu msze św. pozostają w zwykłym porządku; o godzinie o 8,00 i o 17,30 w kościele – wystawienie Najświętszego Sakramentu z modlitwą błagalną o oddalenie klęski zarazy; spowiedzi słuchamy w łączności z każdą mszą św. oraz popołudniu w kościele od 15,30 do 16,30.

 7. Rozpoczęliśmy nowennę modlitw przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – w tej modlitwie chcemy szczególnie pamiętać o naszej młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania, o tegorocznych maturzystach, a także uczniach kl. VIII, których czeka egzamin.

 8. We wtorek Dzień MATKI – prośmy w modlitwie o Boże błogosławieństwo dla żyjących i o radość wieczną dla zmarłych MAM.

 9. W sobotę w wigilię Zesłania Ducha Św. w pelplińskiej katedrze transmitowane od godz. 18-tej nabożeństwo o wylanie mocy Ducha dla naszego Kościoła diecezjalnego; my w sobotę szczególnie modlić się będziemy za chorych naszej parafii – zwykle był to parafialny dzień chorego, który w tym roku z wiadomych racji nie może się odbyć.

 10. Na stronie parafialnej jest informacja o możliwości skorzystania z katechizacji dla narzeczonych online.

 11. Parafia dzięki waszej pomocy materialnej może funkcjonować – dziękuję wszystkim, którzy w minionym tygodniu złożyli do skarbonki, przekazali osobiście lub wpłacili na konto parafialne dar swojego serca – BÓG ZAPŁAĆ!

 12. Do nabycia – GOŚĆ NIEDZIELNY– wszystkich zachęcamy do lektury prasy katolickiej.

 13. Pożegnaliśmy śp. Urszulę GRZYBOWSKĄ z ul. Piłsudskiego; bliskim składamy serdeczne wyrazy współczucia, naszych zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu – Dobry Jezu…!

 14. Bożej opiece polecamy wszystkich życząc dobrej niedzieli i dobrego tygodnia – Szczęść Boże !

 
 
Parafia Św. Kazimierza w Kartuzach, tel. 058 681 18 04, kom. 791-846-806, e-mail: biuro@kazimierz.kartuzy.pl
Kartuzy 83-300, ul. Dworcowa 8